Aktorja me famë botërore Perihan Savaş

• Venue:

University of New York Tirana, Rr"Kodra e Diellit", Tiranë 1046, Albania

• Contact details:

Në kuadër të Javës Turke të Filmit, aktorja me famë botërore Perihan Savaş do të na nderojë me praninë e saj në Universitetin e Nju Jorkut të Tiranës për të folur për jetën e saj personale dhe profesionale.

Perihan Savas ka lindur në vitin 1955 në Stamboll, Turqi si Serife Perihan. Ajo është një aktore e njohur për rolin e saj në Çukur (2017), Bedrana (1974) dhe Gerçek (1974).
Ajo fitoi çmimin më të mirë të aktores në Festivalin e 11-të të Filmit të Antalisë në vitin 1974 për filmin Bedrana
Të gjithë dashamirët e kinemasë janë të ftuar
Hyrja është falas për të gjithë.

Join event

2019-3-29 2:00 pm 2019-3-29 4:00 pm Europe/Amsterdam Aktorja me famë botërore Perihan Savaş The school PTFA would like to invite you to enjoy an evening of Pasta and Prosecco in November. University of New York Tirana, Rr"Kodra e Diellit", Tiranë 1046, Albania
Add to Calendar
You already has been joined the event.
Thank you! You joined the event.