Aktivitete Jashtë Shkollore

15977858_1237731239607595_8481935905314079844_n
“Best Female Vocal” – Tirana Art Fest

New York High School rrëmbeu një tjetër trofe ditën e djeshme!🏆Nxënësja jonë e talentuar, Erma Mici e klasës së X, arriti të rrëmbejë kupën “Best Female Vocal” në Tirana Art Fest, edicioni i 5.🥇🎵🎤Mes emocionesh dhe lotësh ajo rrëmbeu kupën e merituar pasi elektrizoi një publik të gjerë me zërin e saj unik!Jemi krenarë për […]

denada
Takimi online me Znj. Denata Toçe.

Në gjimnazin “New York High School” tradita e aktiviteteve me të ftuarit, vazhdon edhe online.Për të mbështetur dhe motivuar nxënësit tanë në këtë situatë të vështirë, për të rritur sigurinë dhe për të përballuar sa më mirë stresin psikologjik u organizua takimi në platformën Zoom me psikologen e njohur Znj. Denata Toçe.Në këtë aktivitet ishin […]

95395642_982605522274186_4693291771440922624_o
Live në Instagram me Dr. Pëllumb Pipero

Ende në gjendje karantine dhe nuk dihet kur situata do t’i kthehet normalitetit.😓 Të gjithë jemi në pritje të dritës jeshile por informacioni ndryshon nga një burim tek tjetri!🤔 🔔Sot kemi zgjedhur të zhvillojmë një Video Live në Instagramin tonë me doktorin Pëllumb Pipero!👨‍⚕️ 📍Si është situata?📍Kur do të normalizohet?📍A do të kemi një verë […]

94632895_1498306030329066_6173575545909936128_o
Dita Botërore e Librit, 23 prill

Nën magjinë e fjalës poetike dhe pushtetin e pakrahasueshëm te kryeveprave botërore, nxenesit e NYHS sjellin përmes interpretimit copëza jete, fragmente veprash dhe qasje poetike të vargut shqip. Udhëtimi drejt librit në këto ditë, është harresa më e ëmbël. E për këtë arsye nxënësit ndajnë me ne përvojat dhe përjetimin e tyre si lexues. 📚📙📖 Kjo […]

94231912_1497754073717595_8598926054494568448_o
Festa e Sovranitetit Kombëtar dhe e Fëmijëve

Në Festën e Sovranitetit Kombëtar dhe të Fëmijëve, Presidenca e Republikës së Turqisë organizon koncert me slloganin “Për 7 kontinentet nga qyteti i 7 kodrave” Në koncertin, i cili fillon me fjalët e poetit Yunus Emre “Bota është dhurata ime ndërsa njerëzimi është kombi im”; përmes performancave që do të realizojnë artistë nga shtatë pika […]